
Translation missing: en.accessibility.tabbed_content_title
Product Description
Little Mule® Linemans Strap Hoist, Lightweight, Series: 322DHB, 1500 to 3000 lb, 14 ft, 7 ft Lifting Height, 22 in Minimum Between Hooks, 24 in Lever Length, 1, 2 Reeving, 15 ft Strap Width
| Specification | Value |
|---|---|
| Strap Width | 15 ft |
| Reeving | 1, 2 |
| Minimum Between Hooks | 22 in |
| Lifting Height | 14, 7 ft |
| Lever Length | 24 in |
| Load Capacity | 1500 to 3000 lb |
| Series | 322DHB |