
Translation missing: en.accessibility.tabbed_content_title
Product Description
CM® Plain Push Trolley, Spark Resistant, Series: 84A, 2 ton, Fits Beam Flange Width: 3.33 to 6-1/4 in, Fits Beam Height: 6 to 18 in, 30 in Minimum Radius Curve, 6 in Wheel Tread Dia, Cast Iron Wheel, 7-5/8 in Headroom To Shaft, 6-3/4 in Headroom To Bail
| Specification | Value |
|---|---|
| Wheel Tread Diameter | 6 in |
| Wheel Material | Cast Iron |
| Minimum Radius Curve | 30 in |
| Headroom to Shaft | 7-5/8 in |
| Headroom to Bail | 6-3/4 in |
| Load Capacity | 2 ton |
| Series | 84A |