
Translation missing: en.accessibility.tabbed_content_title
Product Description
CM® Geared Trolley, Spark Resistant, Series: 84A, 1/2 ton, Fits Beam Flange Width: 2.66 to 5 in, Fits Beam Height: 4 to 12 in, 20 in Minimum Radius Curve, 4 in Wheel Tread Dia, Cast Iron Wheel, 6 in Headroom To Shaft, 4-7/8 in Headroom To Bail
| Specification | Value |
|---|---|
| Wheel Tread Diameter | 4 in |
| Wheel Material | Cast Iron |
| Minimum Radius Curve | 20 in |
| Headroom to Shaft | 6 in |
| Headroom to Bail | 4-7/8 in |
| Load Capacity | 1/2 ton |
| Series | 84A |