
Translation missing: en.accessibility.tabbed_content_title
Product Description
CM® Geared Trolley, Spark Resistant, Series: 84A, 10 ton, Fits Beam Flange Width: 4.62 to 8 in, Fits Beam Height: 10 to 24 in, 60 in Minimum Radius Curve, 10 in Wheel Tread Dia, Cast Iron Wheel, 10-5/8 in Headroom To Shaft, 11-1/8 in Headroom To Bail
| Specification | Value |
|---|---|
| Wheel Tread Diameter | 10 in |
| Wheel Material | Cast Iron |
| Minimum Radius Curve | 60 in |
| Headroom to Shaft | 10-5/8 in |
| Headroom to Bail | 11-1/8 in |
| Load Capacity | 10 ton |
| Series | 84A |