
Translation missing: en.accessibility.tabbed_content_title
Product Description
CM® Hand Chain Hoist, Series: 622, 3 ton, 15 ft Lifting Height, 21-29/32 in Minimum Between Hooks, 1-5/16 in Hook Opening, 65 lb Pull to Lift, Weston Brake, 8-5/16 in L x 6-5/8 in W x 8-5/16 in D
| Specification | Value |
|---|---|
| Pull to Lift Rated Load | 65 lb |
| Minimum Between Hooks | 21-29/32 in |
| Lifting Height | 15 ft |
| Hook Opening | 1-5/16 in |
| Load Capacity | 3 ton |
| Series | 622 |
| Dimensions | 8-5/16 in L x 6-5/8 in W x 8-5/16 in D |