
Translation missing: en.accessibility.tabbed_content_title
Product Description
CM® Motor Driven Trolley, Triple Reeving, Series: Lodestar XL, 5 ton Load, Fits Beam Flange Width: 4 to 6-1/4 in, 6 ft Minimum Radius Curve, 6 fpm Speed, 6-1/2 in Wheel Tread Diameter, 12 in Headroom To Shaft, 230/460 V AC, Orange
| Specification | Value |
|---|---|
| Wheel Tread Diameter | 6-1/2 in |
| Voltage Rating | 230/460 V AC |
| Speed | 6 fpm |
| Minimum Radius Curve | 6 ft |
| Headroom to Shaft | 12 in |
| Load Capacity | 5 ton |
| Series | Lodestar XL |