
Translation missing: en.accessibility.tabbed_content_title
Product Description
Duff-Norton® Ratchet Lever Hoist, Series: LSB-A, 0.75 ton Load, 10 ft Lifting Height, 11-5/8 in Minimum Between Hooks, 46 lb Pull to Lift, 9-1/4 in Lever Length, Stamped Steel Chain, Cushion Grip/360 deg Rotating Handle
| Specification | Value |
|---|---|
| Pull to Lift Rated Load | 46 lb |
| Minimum Between Hooks | 11-5/8 in |
| Lifting Height | 10 ft |
| Lever Length | 9-1/4 in |
| Load Capacity | 0.75 ton |
| Series | LSB-A |
| Handle Type | Cushion Grip/360 deg Rotating |