
Translation missing: fr.accessibility.tabbed_content_title
Product Description
Little Mule® Linemans Strap Hoist, Lightweight, Series: 344CB, 2000 to 4000 lb, 11 ft, 5.5 ft Lifting Height, 23 in Minimum Between Hooks, 30 in Lever Length, 1, 2 Reeving, 12 ft Strap Width
| Specification | Value |
|---|---|
| Strap Width | 12 ft |
| Reeving | 1, 2 |
| Minimum Between Hooks | 23 in |
| Lifting Height | 11 ft, 5.5 ft |
| Lever Length | 30 in |
| Load Capacity | 2000 to 4000 lb |
| Series | 344CB |