
Translation missing: fr.accessibility.tabbed_content_title
Description du produit
JET Chain Hoist, Heavy Duty, Series: KCH, 2200 lb, 10 ft Lifting Height, 11-5/8 in Minimum Between Hooks, 45 mm Hook Opening, 64 lb Pull to Lift, Dual Pawl Weston Brake, 6-5/16 in W x 6-5/16 in D
| Specification | Value |
|---|---|
| Pull to Lift Rated Load | 64 lb |
| Minimum Between Hooks | 11-5/8 in |
| Lifting Height | 10 ft |
| Hook Opening | 45 mm |
| Load Capacity | 2200 lb |
| Series | KCH |
| Type | Heavy Duty |
| Dimensions | 6-5/16 in W x 6-5/16 in D |