
Translation missing: fr.accessibility.tabbed_content_title
Description du produit
JET Chain Hoist, Super Heavy Duty, Series: L-90X, 2200 lb, 15 ft Lifting Height, 11-3/4 in Minimum Between Hooks, 1-11/16 in Hook Opening, 69 lb Pull to Lift, Disc/Positive Ratchet/Screw Brake, 6-5/16 in W x 6-5/16 in D
| Specification | Value |
|---|---|
| Pull to Lift Rated Load | 69 lb |
| Minimum Between Hooks | 11-3/4 in |
| Lifting Height | 15 ft |
| Hook Opening | 1-11/16 in |
| Load Capacity | 2200 lb |
| Series | L-90X |
| Type | Super Heavy Duty |
| Dimensions | 6-5/16 in W x 6-5/16 in D |