
Translation missing: fr.accessibility.tabbed_content_title
Description du produit
JET Chain Hoist, Super Heavy Duty, Series: L-95, 1100 lb, 20 ft Lifting Height, 10-3/4 in Minimum Between Hooks, 1-7/16 in Hook Opening, 49 lb Pull to Lift, Dual Pawl/Disc Brake, 5-1/2 in W x 6-1/8 in D
| Specification | Value |
|---|---|
| Pull to Lift Rated Load | 49 lb |
| Minimum Between Hooks | 10-3/4 in |
| Lifting Height | 20 ft |
| Hook Opening | 1-7/16 in |
| Load Capacity | 1100 lb |
| Series | L-95 |
| Type | Super Heavy Duty |
| Dimensions | 5-1/2 in W x 6-1/8 in D |