
Translation missing: fr.accessibility.tabbed_content_title
Description du produit
JET Chain Hoist, Super Heavy Duty, Series: L-95, 4400 lb, 20 ft Lifting Height, 14-3/4 in Minimum Between Hooks, 2-3/32 in Hook Opening, 73 lb Pull to Lift, Dual Pawl/Disc Brake, 8-7/16 in W x 7-3/16 in D
| Specification | Value |
|---|---|
| Pull to Lift Rated Load | 73 lb |
| Minimum Between Hooks | 14-3/4 in |
| Lifting Height | 20 ft |
| Hook Opening | 2-3/32 in |
| Load Capacity | 4400 lb |
| Series | L-95 |
| Type | Super Heavy Duty |
| Dimensions | 8-7/16 in W x 7-3/16 in D |