
Translation missing: fr.accessibility.tabbed_content_title
Description du produit
Western Trawling Shackle, Series: S-2131, 3.25 ton Load, 5/8 in Size, 19.1 in Pin Diameter, Bolt Pin, 2 in Inner Length, 1.06 in Inner Width, 1.06 in Opening, 1.56 in Eye Outer, 3.78 in Overall Length, 2-3/4 in Overall Width, Forged Steel Body, Heat Treated Alloy Steel Pin, Red Painted
| Specification | Value |
|---|---|
| Body Material | Forged Steel |
| Eye Outer Size | 1.56in |
| Inner Length | 2in |
| Inner Width | 1.06in |
| Opening Size | 1.06in |
| Overall Length | 3.78in |
| Pin Diameter | 19.1in |
| Pin Material | Heat Treated Alloy Steel |
| Overall Width | 2-3/4in |
| Load Capacity | 3.25ton |
| Series | S-2131 |