Translation missing: fr.accessibility.tabbed_content_title
Description du produit
McKissick Snatch Block, Series: 420 Champion, Wire Rope Cable, 3/4 to 7/8 in Maximum Cable, 15 ton Load, 8 in OD Sheave, Roller Bearing, 8.34 in W x 23.5 in H Dimensions
| Specification | Value |
|---|---|
| Sheave Outside Diameter | 8in |
| Maximum Cable Size | 3/4 to 7/8in |
| Cable Type | Wire Rope |
| Bearings | Roller |
| Load Capacity | 15ton |
| Series | 420 Champion |
| Dimensions | 8.34 in W x 23.5 in H |