
Translation missing: fr.accessibility.tabbed_content_title
Description du produit
JET Lever Chain Puller, Super Heavy Duty, 1.5 ton, 5 ft Lifting Height, 14-15/16 in Minimum Between Hooks, 1-19/64 in Hook Opening, 66 lb Pull to Lift, 16-1/16 in Lever Length, Disc Brake, Cast Steel
| Specification | Value |
|---|---|
| Pull to Lift Rated Load | 66 lb |
| Minimum Between Hooks | 14-15/16 in |
| Lifting Height | 5 ft |
| Lever Length | 16-1/16 in |
| Hook Opening | 1-19/64 in |
| Load Capacity | 1.5 ton |
| Type | Super Heavy Duty |
| Handle Type | Cast Steel |