
Translation missing: fr.accessibility.tabbed_content_title
Description du produit
JET Lever Chain Puller, Heavy Duty, Series: KLP, 1.5 ton, 5 ft Lifting Height, 13-3/4 in Minimum Between Hooks, 33.5 mm Hook Opening, 46 lb Pull to Lift, 16-1/4 in Lever Length, Dual Pawl Weston/Disc Brake
| Specification | Value |
|---|---|
| Pull to Lift Rated Load | 46 lb |
| Minimum Between Hooks | 13-3/4 in |
| Lifting Height | 5 ft |
| Lever Length | 16-1/4 in |
| Hook Opening | 33.5 mm |
| Load Capacity | 1.5 ton |
| Series | KLP |
| Type | Heavy Duty |