
Translation missing: fr.accessibility.tabbed_content_title
Product Description
CM® Plain Push Trolley, Series: 84A, 4 ton, Fits Beam Flange Width: 4 to 7 in, Fits Beam Height: 8 to 24 in, 36 in Minimum Radius Curve, 8 in Wheel Tread Dia, Cast Iron Wheel, 8-1/2 in Headroom To Shaft, 8-3/8 in Headroom To Bail
| Specification | Value |
|---|---|
| Wheel Tread Diameter | 8 in |
| Wheel Material | Cast Iron |
| Minimum Radius Curve | 36 in |
| Headroom to Shaft | 8-1/2 in |
| Headroom to Bail | 8-3/8 in |
| Load Capacity | 4 ton |
| Series | 84A |