
Translation missing: fr.accessibility.tabbed_content_title
Product Description
CM® Geared Trolley, Spark Resistant, Series: 84A, 1 ton, Fits Beam Flange Width: 3 to 6 in, Fits Beam Height: 5 in, 24 in Minimum Radius Curve, 5 in Wheel Tread Dia, Cast Iron Wheel, 6-3/4 in Headroom To Shaft, 5-3/8 in Headroom To Bail
| Specification | Value |
|---|---|
| Wheel Tread Diameter | 5 in |
| Wheel Material | Cast Iron |
| Minimum Radius Curve | 24 in |
| Headroom to Shaft | 6-3/4 in |
| Headroom to Bail | 5-3/8 in |
| Load Capacity | 1 ton |
| Series | 84A |