Translation missing: fr.accessibility.tabbed_content_title
Description du produit
McKissick Snatch Block, Tail Board, Series: 401, Wire Rope Cable, 1 to 1-1/4 in Maximum Cable, 25 ton Load, 8 in OD Sheave, Bronze Bushing Bearing, 8.25 in W x 13.49 in H Dimensions
| Specification | Value |
|---|---|
| Sheave Outside Diameter | 8in |
| Maximum Cable Size | 1 to 1-1/4in |
| Cable Type | Wire Rope |
| Bearings | Bronze Bushing |
| Load Capacity | 25ton |
| Series | 401 |
| Type | Tail Board |
| Dimensions | 8.25 in W x 13.49 in H |