Translation missing: fr.accessibility.tabbed_content_title
Description du produit
Western Lead Block, Vertical, Series: S-601S, Wire Rope Cable, 7/8 in Maximum Cable, 5 ton, 14 in Sheave Outside Dia, Self-Lubricating Bronze Bushing Bearing, Steel Sheave, 18 in H x 14 in W x 9 in THK
| Specification | Value |
|---|---|
| Sheave Outside Diameter | 14in |
| Sheave Material | Steel |
| Maximum Cable Size | 7/8in |
| Cable Type | Wire Rope |
| Bearings | Self-Lubricating Bronze Bushing |
| Load Capacity | 5ton |
| Series | S-601S |
| Type | Vertical |
| Dimensions | 18 in H x 14 in W x 9 in THK |