Translation missing: fr.accessibility.tabbed_content_title
Description du produit
Western Steel Shell Snatch Block, Series: J-390-B, Manila Rope Cable, 1 to 1-1/8 in Maximum Cable, 4 ton, 4 in Sheave Outside Dia, Self-Lubricating Bronze Bushing Bearing, 8 in
| Specification | Value |
|---|---|
| Sheave Outside Diameter | 4in |
| Maximum Cable Size | 1 to 1-1/8in |
| Cable Type | Manila Rope |
| Bearings | Self-Lubricating Bronze Bushing |
| Load Capacity | 4ton |
| Series | J-390-B |
| Dimensions | 8in |