
Translation missing: fr.accessibility.tabbed_content_title
Description du produit
CM® Anchor Shackle, Super Strong, 1 ton Load, 5/16 in Size, 3/8 in Pin Diameter, Screw Pin, 1-1/4 in Inner Length, 0.812 in Inner Width, 0.531 in Opening, 1 in Eye Outer, Carbon Steel Body, Alloy Steel Pin, Orange Powder Coated
| Specification | Value |
|---|---|
| Body Material | Carbon Steel |
| Eye Outer Size | 1 in |
| Inner Length | 1-1/4 in |
| Inner Width | 0.812 in |
| Opening Size | 0.531 in |
| Pin Diameter | 3/8 in |
| Pin Material | Alloy Steel |
| Pin Type | Screw |
| Load Capacity | 1 ton |
| Finish | Orange Powder Coated |