
Translation missing: fr.accessibility.tabbed_content_title
Product Description
CM® Anchor Shackle, 4.5 ton Load, 5/8 in Size, 3/4 in Pin Diameter, Screw Pin, 2.41 in Inner Length, 1.63 in Inner Width, 1.06 in Opening, 1.66 in Eye Outer, Alloy Steel Body, Alloy Steel Pin, Orange Powder Coated
| Specification | Value |
|---|---|
| Body Material | Alloy Steel |
| Eye Outer Size | 1.66 in |
| Inner Length | 2.41 in |
| Inner Width | 1.63 in |
| Opening Size | 1.06 in |
| Pin Diameter | 3/4 in |
| Pin Material | Alloy Steel |
| Pin Type | Screw |
| Load Capacity | 4.5 ton |
| Finish | Orange Powder Coated |