
Translation missing: fr.accessibility.tabbed_content_title
Product Description
CM® Anchor Shackle, 21 ton Load, 1-3/8 in Size, 1-1/2 in Pin Diameter, Bolt/Nut/Cotter Pin, 5.19 in Inner Length, 3-1/4 in Inner Width, 2-1/4 in Opening, 3-1/4 in Eye Outer, Alloy Steel Body, Alloy Steel Pin, Self-Colored
| Specification | Value |
|---|---|
| Body Material | Alloy Steel |
| Eye Outer Size | 3-1/4 in |
| Inner Length | 5.19 in |
| Inner Width | 3-1/4 in |
| Opening Size | 2-1/4 in |
| Pin Diameter | 1-1/2 in |
| Pin Material | Alloy Steel |
| Pin Type | Bolt/Nut/Cotter |
| Load Capacity | 21 ton |
| Finish | Self-Colored |