
Translation missing: fr.accessibility.tabbed_content_title
Description du produit
CM® Long Reach Shackle, 34000 lb, 1-1/2 in, 1-1/2 in Pin Dia, Bolt/Nut/Cotter Pin, 7 in Inner Length, 4-1/2 in Opening, 3-1/2 in Eye Outer Size, Alloy Steel Body, Alloy Steel Pin, Orange Powder Coated
| Specification | Value |
|---|---|
| Body Material | Alloy Steel |
| Eye Outer Size | 3-1/2 in |
| Inner Length | 7 in |
| Opening Size | 4-1/2 in |
| Pin Diameter | 1-1/2 in |
| Pin Material | Alloy Steel |
| Pin Type | Bolt/Nut/Cotter |
| Load Capacity | 34000 lb |
| Finish | Orange Powder Coated |