
Translation missing: fr.accessibility.tabbed_content_title
Description du produit
CM® Chain Shackle, 0.75 ton Load, 5/16 in Size, 0.38 in Pin Diameter, Screw Pin, 1.03 in Inner Length, 0.56 in Opening, 0.84 in Eye Outer, Carbon Alloy Steel Body, Carbon Alloy Steel Pin, Galvanized
| Specification | Value |
|---|---|
| Body Material | Carbon Alloy Steel |
| Eye Outer Size | 0.84 in |
| Inner Length | 1.03 in |
| Opening Size | 0.56 in |
| Pin Diameter | 0.38 in |
| Pin Material | Carbon Alloy Steel |
| Pin Type | Screw |
| Load Capacity | 0.75 ton |
| Finish | Galvanized |