
Translation missing: fr.accessibility.tabbed_content_title
Product Description
CM® Chain Shackle, 3.25 ton Load, 5/8 in Size, 3/4 in Pin Diameter, Screw Pin, 2 in Inner Length, 1.09 in Opening, 1.58 in Eye Outer, Carbon Alloy Steel Body, Carbon Alloy Steel Pin, Galvanized
| Specification | Value |
|---|---|
| Body Material | Carbon Alloy Steel |
| Eye Outer Size | 1.58 in |
| Inner Length | 2 in |
| Opening Size | 1.09 in |
| Pin Diameter | 3/4 in |
| Pin Material | Carbon Alloy Steel |
| Pin Type | Screw |
| Load Capacity | 3.25 ton |
| Finish | Galvanized |