
Translation missing: fr.accessibility.tabbed_content_title
Description du produit
CM® Chain Shackle, 4.75 ton Load, 3/4 in Size, 0.88 in Pin Diameter, Bolt/Nut/Cotter Pin, 2.38 in Inner Length, 1-1/4 in Opening, 1.89 in Eye Outer, Carbon Alloy Steel Body, Carbon Alloy Steel Pin, Galvanized
| Specification | Value |
|---|---|
| Body Material | Carbon Alloy Steel |
| Eye Outer Size | 1.89 in |
| Inner Length | 2.38 in |
| Opening Size | 1-1/4 in |
| Pin Diameter | 0.88 in |
| Pin Material | Carbon Alloy Steel |
| Pin Type | Bolt/Nut/Cotter |
| Load Capacity | 4.75 ton |
| Finish | Galvanized |